view_headline
keyboard_arrow_left
TR keyboard_arrow_down
TR / Türkçe check
EN / Englishcheck
AR / Arabi check
phone_in_talk
444 77 94
0532 428 48 35
Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Koşulları

Sürücü Belgesi ve Araç Kiralama Yaşı Sınırlamaları

En az 2 yıllık, geçerli sürücü belgesine sahip 23 yaş ve daha büyük kişiler A, B, C, D, E grubu araçları kiralayabilirler.

Araç Kiralama Süresi

En az araç kiralama süresi 24 saattir. 2 saati aşan gecikmeden 1 tam gün, 2 saate kadar olan gecikmelerden ise saat başına günlük araç kiralama ücretinin 1/3’ü tahsil edilir.

Uzun Süreli Araç Kiralama

En az 30 günlük araç kiralamalar uzun süreli kiralama kapsamındadır. Kiralama fiyatı olarak indirimli özel tarifeler uygulanır. Uzun süreli kiralamalar için merkez ofisimizin 
TEL: 444 77 94 FAX: 0.462 328 04 04 numaralı telefonlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Hususlar

Araçların değişken sınırlı kilometre kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme Ücreti, Bebek koltuğu ücreti, Port – bagaj ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Ödeme Şekilleri

Ödemeler geçerlilikleri Ceyhun Rent A Car tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir.Seçilen ödeme türüne bakılmaksızın, yaklaşık kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır. Araç kiralama ücretleri bakım ve onarım giderlerini kapsamaz.

Sigortalar

Ceyhun Rent A Car, müşterilerini gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını görev sayar. Bu nedenle dört tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Bu sigortalar;

1. HASAR SİGORTASI: Otomobilin alkollü ve/veya uyuşturucu etkisi altında kullanıldığı, yasal hız sınırları dışına çıkılması halinde, trafik zaptının tutulmadığı durumlarda ve 101 de 100 kusurlu olunduğu hallerde kaza sigortası geçersizdir.

2. HIRSIZLIK SİGORTASI: Kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı; araç 30 gün içerisinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç 30 gün içerisinde bulunmaz ise araç bedelini ödemekle yükümlüdür. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük hırsızlık sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde araç bedelini sigorta karşılar; müşteri aracın 30 gün içerisinde bulunduğu güne kadar olan ücreti ödemekle yükümlüdür.

3. LASTİK / CAM / FAR / SİNYAL / AYNA: Araçlarda meydana gelebilecek lastik yarılması, far, sinyal, ayna kırılması ve stepne çalınması kasko kapsamı dışındadır. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük Lastik Cam Far Sinyal Ayna primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde hasar sorumluluğu ortadan kalkar.

4. FERDİ KAZA SİGORTASI:  Müşteri kiralama başlangıcında fiyat listesinde belirtilen günlük Ferdi Kaza  Sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde sigortanın sağlamış olduğu bütün haklara sahiptir.Daha geniş bilgi için lütfen ofislerimizle irtibat kurunuz.

Tek Yönlü Kiralamalar

Kiralanan aracın Ceyhun Rent A Car ofislerinin bulunduğu başka bir şehirde bırakılması halinde; bırakılmak istenilen büronun uzaklığına göre fiyat hesaplanır ancak 10 gün ve üzeri kiralamalarda bu ücret müşteriden talep edilmez.

Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir.Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Diğer Hizmetlerimiz

Aşağıda gösterilen hizmetlerimizden yararlanılabilmesi için ek ücret alınmaktadır.

Port – Bagaj: Kiralamadan 24 saat önce haber verilmesi halinde günde 10 Euro karşılığı sağlanabilir.

Bebek Koltuğu: Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde günde 7 Euro karşılığı sağlanabilir.

Yurtdışına Çıkış: Ceyhun Rent A Car araçları ile yurtdışına çıkışlar izne bağlıdır.