view_headline
keyboard_arrow_left
TR keyboard_arrow_down
TR / Türkçe check
EN / Englishcheck
AR / Arabi check
phone_in_talk
444 77 94
0532 428 48 35
Sık Sorulan Sorular
Rezervasyonlar için belli bir zaman kısıtlaması var mı?
Rezervasyonlarınız için bir zaman sınırlaması yoktur. Ancak ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız talep ettiğiniz aracın temini o derece rahat olacaktır. Geç yapılan rezervasyonlarda, istediğiniz araç elimizde bulunmayabilir. Böyle bir durumda, geniş araç filomuzdan, başka bir seçeneği değerlendirebilirsiniz.
Rezervasyonumun iptal edilmesi veya gerçekleşmemesi ihtimali var mı?
Şirketimiz tarafından rezervasyon iptali bugüne kadar olmamıştır. Talep ettiğiniz aracın temin edilemediği durumlarda (kaza, büyük bir arıza veya geç dönmesi gibi çok sık olmasa da istem dışı oluşabilecek durumlarda) muadili veya bir üst modeli temin ediyoruz.
Depozito nedir, neden alınır?
Depozito uygulamamız kaza anında raporların alınmaması veya alkollü olarak araç kullanımında; gecikme, sürücü hatalarından doğan arıza ve hasarlarda kullanılır. Depozito, nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Alınan depozit kira kontratı üzerinde belirtilir. Aracın dönüşünde aksi durum olmadığı takdirde depozitonuz iade edilir.
Aracı benden başkası kullanabilir mi, bu durumda yapılacak işlem nedir?
Kullanabilir. Bu durumda diğer kullanıcının ehliyet bilgileri tarafımıza ulaştırılmalıdır. Kontrat üzerinde bilgileri olmayan kullanıcıların yarattığı hasar ve arızalar kasko kapsamı dışında kalacaktır. Dolayısıyla masrafların temini, tarafınızdan olacaktır.
Aracı nasıl teslim alırım?
Aracı ister ofisimizden, isterseniz bildireceğiniz adresten teslim alabilirsiniz. Biri Trabzon Havalimanı’nda diğeri de Samsun Havalimanı’nda olmak üzere iki ofisimiz bulunmaktadır. Mevcut telefon numaralarımızdan bize ulaşıp gerekli bilgileri edinebilirsiniz.
Aracı nasıl iade ederim?
Aracı, yine ister ofisimizden, isterseniz belirteceğiniz adreslerden veya havalimanından teslim alabiliriz. Havalimanından dönüş teslimatlarında gelen yolcu kapısında karşılanırsınız.
Kaza veya arıza durumunda ne yapmalıyım?
KAZA DURUMUNDA, aracın yerini değiştirmeden bölgede yetkili olan Polis veya Jandarma tarafından Kaza Raporu, Alkol Raporu ve karşı tarafın evrakları ,kullanıcı yabancı ehliyetli ise pasaport fotokopilerini alıp 24 saat içinde ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra arkadaşlarımız neler yapmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. ARIZA DURUMUNDA, KAZA DURUMUNDA, Aracın yerini değiştirmeden bölgede yetkili olan Polis veya Jandarma tarafından Kaza Raporu, Alkol Raporu ve karşı tarafın evrakları ,kullanıcı yabancı ehliyetli ise pasaport fotokopilerini alıp 24 saat içinde ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra arkadaşlarımız neler yapmanız gerektiği konusunda sizlere
Oto kiralamada yaş sınırı varmıdır?
Kiracı, en az 25 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 2 yıllık yerli veya yabancı ehliyete sahip olmalıdır.
Şirketler için oto kiralamada ne gibi şartlar aranmaktadır?
Şirketler için oto kiralamalarda bir sefere mahsus olmak üzere; vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, şirket mektubu (kullanacak kişinin şirket adına oto kiralamaya ve kullanmaya yetkili olduğunu, kira ve kasko dışı hasarlarda ödemenin şirketiniz tarafından nakit olarak yapılacağını belirten,antetli kağıda şirket yetkilisi tarafından imzalanmış), kullanıcı kişilerin ehliyet fotokopileri gerekmektedir.
Trafik cezası kullanım sonrası gelirse nasıl ödeyebilirim?
Aracın kullanımından sonra şirketimize tebliğ edilen trafik cezaları siz müşterilerimize ödemeniz için bildirilecektir.
İptal ve iade uygulaması ?
Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar Ceyhun tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır ) • Ön Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 1 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez. Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar Ceyhun tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır )
Aracı erken tesliminde kalan ücretimi alırmıyım ?
Aracın erken teslimatında kalan gün sayısı iade edilmemektedir.
Yurtdışı ehliyetim var araç kiralayabilirmiyim ?
Evet kiralayabilirsiniz kiralama esnasında Ehliyet , ve pasaport unuzu kiralama yapacağınız ofise ibraz etmeniz gerekmektedir.
Yurtdışı ehliyetiyle kiralamalarda eksik evrak sunma ?
Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır aksi halde ön ödeme tutarı iade edilmeyecektir
İade ücretim ne zaman hesabıma yatar ?
Ön Ödemeli Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.
Rezervasyon Değişikliği ?
Ön ödemeli bir rezervasyonda değişiklik yapılamamaktadır. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir ve firmamızın iptal - iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Aklınıza takılan her türlü sorularınızı bize yazarak anında bilgi alabilirsiniz
Bizimle Ulaşın
local_post_office Mesaj Gönder
tag_faces Geri Bildirim